İçeriğe geç
Anasayfa » Hizmetlerimiz » Hava Yolu İhracat

Hava Yolu İhracat

Almanya Havayolu İhracat

Almanya Hava yolu İhracat, uluslararası konjonktürde en hızlı ve en güvenilir taşıma alanlarından biridir. Almanya, Avrupa’nın tam ortasında bulunduğundan yaklaşık olarak 3.5 milyondan fazla Türk vatandaşı burada yaşar. Bu bilginin ışığında Türkiye ve Almanya arasındaki ticari veya sivil hava kargo taşımacılığı çokça aktiftir. Hava kargo taşımacılığı hızlı olduğundan ve aynı zamanda uygun fiyatlı olduğundan ticarette de sıkça tercih edilir. Almanya ihracat Türkiye açısından da önemli bir rol oynar. 2022 Türkiye ve Almanya ihracat rakamlarına bakıldığında önceki yıllara göre %6,9 bir artış gözlenmiştir. Bu nedenle Türkiye ve Almanya arasında hem uygun fiyatlı hem de hızlı kargo için havayolları tercih edilir.

Türkiye’den Almanya ihracat firmaları bulunur. Bu firmalar, güvenli ve profesyonel bir hizmet sağlayarak karşılaşabileceğiniz problemleri önceden tahmin ederek önlemler alır. Uluslararası çapta prosedürü uygulayarak

Türkiye ve Almanya Arası İhracat Nasıl Yapılır?

İlk olarak Almanya ihracat için gerekli belgelerin hazırlanması gerekir. Bu belgeler satış yapmak isteyen kişiler için yasal prosedürleri kapsar. Satışın yasal olarak gerçekleştirilebilmesi için bu belgelerin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Doğru bir şekilde doldurulmayan belgeler nedeniyle gümrük ve vergi konularında problemler yaşanabilir. Bu gibi sorunların yaşanmaması için şirketin, markanın, firmanın kuruluşuna ait detaylar, e- ihracat kaydı gibi prosedürler gerçekleştirilmelidir.  E- ihracat için şirket veya kurumsal olmaya gerek yoktur. Bireysel ihracatlarda da şahıs şirketi, limitet şirketi ve anonim şirketi gibi şirket türleri üzerinden de ihracat yapılabilir.

Türkiye’den Almanya’ya Uçak Kargo

Türkiye’den Almanya’ya uçak kargo hizmeti ile Almanya’daki sevdiklerinize veya iş ortaklarınıza haftanın 6 günü gönderim sağlayabilirsiniz. Uluslararası ihracatta yoğun olarak tercih edilen ev tekstil ürünleri, lokum, kahve, fincan takımı, oyuncak ve züccaciye ürünleri gibi alternatif ürünlerin gönderimi yapılabilir. Bu ürün çeşitliliğinin yanı sıra bazı kozmetik ürünleri ve medikal ürünlerin ihracatı da gerçekleştirilebilir. Almanya ihracat şirketleri ile iş birliği yaparak birçok sektörde gönderim sağlanabilir.

Havayolu kargo şirketlerine bağlı olarak çeşitlilik gösteren kargo oluşturulabilir. Ancak bazı havayolu şirketlerinin taşıyabileceği maksimum ağırlık 30 kilogramdır. Bu kilolara ve havayolu şirketine göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Fiyatların değişiklik göstermesinin başka bir nedeni ise hızlı teslimattır. Hızlı teslimatlar evrak, doküman gibi önemli belgelerin taşınmasında çokça önemlidir.

Bireysel ve Ticari Taşımada Hava Kargo

Hava kargo ticari çerçevede kullanılabileceği gibi bireysel kullanımlarda da kolaylık sağlar. ekonomik avantajlarının yanı sıra kısa sürede teslimat ile hızlı servis seçeneklerini bir arada bulundurur. Güvenilir Almanya ihracat Sirketleri ile iletişime geçerek ihracatınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Ticari taşımada müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduran havayolu kargo taşımacılığı ile siz de hızlı ve güvenli teslimatlar sağlayabilirsiniz.

Bireysel taşımada hava kargonun birçok avantajı vardır. Bu avantajlardan ilki kırılacak olan eşyaların veya dikkatle taşınması gereken belgelerin Almanya gibi ülkelere taşınmasını sağlar. Bireysel kargoların ve paketlerin yurtdışına taşınması için gümrük vergisi gibi ödemeleri gerçekleştirilmesi gerekir. Uluslararası havayolu taşımacılığındaki prosedürlere göre düzenlenmesi gereken evrakları temin ederek ve doğru bir şekilde doldurarak siz de paket veya kargolarınızın Almanya’ya taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Almanya ihracat Sirketleri

Almanya’ya kargo göndermek için hızlı ve güvenli taşıma olan hava kargo tercih edilir. Almanya’ya ihracat yapanların ilk tercihleri arasında da hava kargo yer alır. Almanya ihracat Sirketleri hızlı taşımacılık için inovatif atılımlardan biridir. Türkiye’de global lojistik şirketleri THY ile depo hizmetlerinden gümrük işlemlerine kadar tüm süreci profesyonel bir şekilde yürütür. Çözüm odaklı ve problemlere karşı öngörülü yaklaşan bu şirketler hem kaliteli hem de memnuniyet odaklı bir kargo süreci sunar. Ekonomik, uygun fiyatlı yaklaşımla yalnızca Almanya’ya değil, dünyanınm farklı noktalarına teslimatlar gerçekleştirir.

Almanya İhracat Hesaplama

AB ile yapılan anlaşmalara göre Türk firma ve markalarının Avrupa piyasasında büyük ölçüde avantajları vardır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte artan e-ticaret ile Almanya gibi global ve önemli ülkelere ihracat yapabilirsiniz. Almanya ihracat hesaplama sırasında bazı hususlar göz önünde bulundurulur. Bu hususlardan ilki Almanya’nın dış ülkelere yaptığı mal ve hizmet satışlarının toplam değeridir. Bu, belirli bir süreci kapsar. İhracat çoğunlukla yıl bazında hesaplanır. 

İhraç Fiyatı: Teslim Fiyatı = Üretim + Kâr marjıdır. İhraç Pazarındaki Fiyat= Teslim fiyatı + Ulaşım + Depolama + Banka masrafları + Sigorta + Dağıtım masraflarıdır

Türkiye’nin Almanya’ya olan ihracatının hesaplanabilmesi için güncel istatistiklerden faydalanılır. İhracat verileri çoğunlukla periyodik olarak güncellenir. Bu nedenle de değişiklik gösterebilir. Bu gibi nedenlerle ihracatın belgelenebilir olması gerekir. Ayrıca gümrük masrafları, lojistik harcamalar ve vergiler dış ticarette önemli bir yer tutar.

Havayolu İle Almanya’ya Neler Taşınabilir?

Ev tekstil ürünleri, bebek, çocuk, tesettür ürünleri, doğal sağlık ve güzellik ürünleri, takı ve aksesuar, zeytinyağı, kurutulmuş ve doğal ürünler, çeşitli bakliyatlar.

İhracat Fiyat Sorgulama Nasıl Yapılır?

İhracat fiyat sorgulaması sırasında kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim yani desi göz önünde bulundurularak hesaplanır. Desi hesaplaması ise en x boy x yükseklik /5000 olarak formüle edilmiştir. Formül çerçevesinde farklı taşıma şirketlerinde farklı fiyatlarla karşılaşılabilir. Bu nedenle detaylı bilgi almak bizlere ulaşabilirsiniz.

THY navlun hesaplama

THY navlun hesaplama yapılırken ilk olarak malzemenin ücret ağırlığı hesaplanır. Bunun için brüt ağırlık ve hacim ağırlık karşılaştırılır ve hangisi büyükse o ağırlık dikkate alınır. Ücret ise bu ağırlık üzerinden hesaplanır. 

Ürünler; sınıf ücretleri, genel kargo ücretleri ve özel gönderi ücretleri olarak üçe ayrılır. Tehlikeli maddeler, canlı hayvanlar, değerli kargolar, cenazeler, kitap, gazete vb ürünlerde farklı ücretler uygulanır.

Navlun hesaplanırken karşı ödemeli olup olmayacağı da önemlidir.

Gönderinin istiflenebilirliği de göz önünde bulundurulur. İstiflenemeyen gönderilerde ilave hacim ağırlığı bilgisi alınır.

Gönderinin ölçüsü de hesaplamaya dahil edilir. kabın ölçüsü 300 cm uzunluk/200 cm en/160 cm yükseklik ölçülerini aşan gönderilerde ekstra hacim ağırlık ücreti uygulanır.

Uçak Kargo Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir?

Gönderilerin sorunsuz bir şekilde ulaştırılması için bazı önemli hususlar vardır. Gönderilerin düzgün paketlenmesi son derece önemlidir. Düzgün hazırlanmayan gönderiler uçak kargo şirketi tarafından kabul edilmeyebilir. Düzgün bir şekilde hazırlanmayan gönderiler diğer gönderilere de zarar verebileceğinden dolayı uçağa kabul edilmez. Isıyla bozulabilen, kuru buz içeren ve patlama riski bulunan gönderiler bazı uçak kargo şirketleri tarafından kabul edilmeyebilir.

Uçak kargo hizmetinden yararlanabilmek için gönderilerin prosedürlere ve yasalara uygun olarak paketlenmesi ve belgelerinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekir. Aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir